Nie zawsze łatwo jest zachęcić swoje dzieci do stosowania zbilansowanej diety. Oto dziesięć wskazówek, które pomogą im rozwinąć zdrowe nawyki w młodym wieku.

Jedzenie śniadania

Jedzenie śniadania, nawet jeśli jest to tylko banan i szklanka mleka, aktywizuje organizm i ułatwia utrzymanie energii przez cały dzień. Jeśli wpoisz swoim dzieciom nawyk jedzenia dobrego śniadania w młodym wieku, pozostanie on z nimi w miarę dorastania.

Wybieraj zdrowe przekąski

Łatwo jest jeść ciastka lub herbatniki, gdy ty i twoje dzieci chcecie przekąski, ale te przekąski mają tendencję do bycia kalorycznymi. Zamiast tego staraj się trzymać w zasięgu ręki przekąski takie jak owoce, popcorn, niesolone orzechy i zwykły jogurt.

Pij wodę

Uczyń wodę główną opcją dostarczania płynów do organizmu, a soki i słodkie napoje zachowaj jako okazjonalny przysmak. Chociaż sok ma cenne składniki odżywcze i dostarcza energii dla aktywnych i rosnących ciał, dzieci powinny pić przede wszystkim wodę, gdy są spragnione, a nie słodzone napoje. Twoje dziecko nie chce pić wody? W tym artykule zostało wyjaśnione, jak zachęcić dziecko do picia wody.

Uprawiaj swój ogród

Uprawa warzyw i ziół w domu może być fajnym sposobem na nauczenie dzieci, skąd pochodzi żywność i zachęcenie ich do bardziej zróżnicowanej diety. Jest bardziej prawdopodobne, że zjedzą przynajmniej mały kęs brokułów lub marchewki, jeśli pomagały w ich sadzeniu lub zbieraniu. Jeśli nie masz ogrodu, mała skrzynka w oknie może być równie skuteczna.

Jedzcie razem

Kuszące jest jedzenie kolacji przed telewizorem, lunchu przy biurku, a przekąsek w biegu lub w pośpiechu. Jeśli możesz zachęcić swoje dzieci do regularnych posiłków z tobą przy stole, może to nie tylko zniwelować przekąski: daje im również cenne umiejętności społeczne.

Bawcie się dobrze w kuchni

Dzieci są bardziej skłonne do urozmaicania posiłków, jeśli umieją gotować. Zrób z tego zabawę, dając im własne fartuchy kuchenne i pozwalając im regularnie pomagać ci w drobnych zadaniach. Gdy dzieci stają się starsze i poprawia się ich pewność siebie, pozwól im gotować obiad raz w tygodniu.

Bądź kreatywna

Wszystkie żywe kolory owoców i warzyw pochodzą z naturalnych substancji chemicznych w roślinach, które mają zdrowy wpływ na nasz organizm. Różne kolory mają różne działanie, dlatego świetnie jest jeść codziennie różne kolory. Zaproponuj swoim dzieciom kolorową przekąskę z różnych owoców i jagód lub pokrój warzywa w ciekawe kształty, aby sprawić im przyjemność.